Aluekilpailuiden osallistujat Lá Team 29.9.2018 Päivitetty 21.9.2018
Lapsi 1 E
Bastian Fellman – Casandra Granvik Bolero, Turku V/L
Lapsi 2 E
Samuli Arvo – Anni Tättäläinen Bolero, Turku V/L
Lapsi 2 D
Lauri Aho – Hilla Tormilainen TanssiDans, Kirkkonummi V/L
Alvar Sabogal – Ronja Wikman Star, Helsinki V/L
Juniori 1 C
Ville Alaranta – Ella Köykkä Rolling, Vaasa V/L
Mark Lakhan – Anastasia Prikul TKMaster, Helsinki L
Igor Boreysho – Elizaveta Plastunov TKMaster, Helsinki V/L
Tuomo Tirri – Jaana Pikaro DCDiamond, Turku V/L
Juniori 2 E
Sakari Rantala – Eija Matomäki Oikearytmi, Pori V/L
Jarkko Inberg – Joanna Mäkitalo Oikearytmi, Pori V/L
Leo Lehti – Elli Jussila TanssiDans, Kirkkonummi V/L
Tatu Mäkeläinen – Taika Marjamaa Lá team, Lieto V/L
Daniel Kuivalainen – Lida Olefirova TKMaster, Helsinki V/L
Juniori 2 D
Thomas Ahti – Jennie Ahti Rolling, Vaasa V/L
Daniel Ahti – Eerika Välkkilä Rolling, Vaasa V/L
Hugo Tormilainen – Selma Aho TanssiDans, Kirkkonummi V/L
Arttu Salin – Aada Riihiaho Star, Helsinki V/L
Janus Saarinen – Evita Seikkula Dansseor, Rauma V/L
Juniori 2 B
Elias Saastamoinen – Emmiina Alimattila Lá team, Lieto V/L
Mark Lakhan – Anastasia Prikul TKMaster, Helsinki V
Philipp Ratkovski – Polina Petrova TKMaster, Helsinki L
Eerikki Jaakkonen – Laura Galashenkova TKMaster, Helsinki L
Ilja Jaakkonen – Diana Kojonen TKMaster, Helsinki L
Rodion Mudarissov – Emilia Shchurova TKMaster, Helsinki L
Nuoriso C
Joona Pellinen – Teresa Tuovinen Tanssisavo, Kuopio V/L
Veeti Lammi – Laura Levä Botafogo, Seinäjoki V/L
Anton Leino – Assi Rusi Fregolina, Kaarina V/L
Elmeri Aaltonen – Iisa Sirkiä Swivel, Salo V
Joonas Saastamoinen – Mette Vuorila Lá team, Lieto V/L
Niilo Elers – Janna Kallava DCDiamond, Turku V
Matvei Evdokimov – Anastasia Huopalainen TKMaster, Helsinki L
Yleinen E
Miro Pietilä – Mia Markki Fregolina, Kaarina V/L
Aleksi Koski – Nita Mölkänen Step, Tampere V/L
Mika Laari – Sanna Salu Lappeenr.tu, Lappeenranta V/L
Mikko Kauppila – Roosa Mursu DSC, Oulu V/L
Yleinen D
Joonas Niemi – Ida-Maria Koli Fregolina, Kaarina V/L
Matus Kostal – Fiia Ylitolva Spiral, Tampere V/L
Mikko Lehtinen – Jonna Huttunen Spiral, Tampere V/L
Jani Viitanen – Annika Niemi Spiral, Tampere V/L
Yleinen C
Timo Lehtonen – Lenita Lehtonen TanssiDans, Kirkkonummi L
Toni Kyyhkynen-Jenna Soininen Blue&White, Helsinki V/L
Juho Järvenpää – Maria Heikkilä Volta, Helsinki V
Yleinen B-A
Leo Österas – Jessica Lilja Lumets, Helsinki V/L
Santeri Tättäläinen – Aline Veijalainen Lá Team, Lieto V/L
Elias Pitkänen – Kaisa Alitalo Lá Team, Lieto V/L
Karl-Mathias Siimann – Mira Ruohonen DCDiamond, Turku V/L
Samuli Rintala – Roosa Myllyniemi Dansseor, Rauma V
Tomi Salminen – Eevi Seikkula Dansseor, Rauma L
Jarno Vaajoki – Aini Minkkinen Quickstep, Vihti V/L
Seniori 2 D
Markku Saari – Mari Tuomola Swivel, Salo V
Jukka Päivärinta – Jutta Maunula-Aaltonen Swivel, Salo V/L
Harri Pykäläinen — Marja-Leena Pykäläinen SaTsa, Savonlinna V/L
Jari Pulkkinen – Hanna Hämäläinen Nick’s, Lahti V/L
Pentti Mylläri – Katja Hanski Volta, Helsinki V/L
Jarmo Hentilä – Ursula Dye Spiral, Tampere V/L
Markku Henttu – Pirjo Henttu Spiral, Tampere V/L
Antti Pitkämäki – Pia Pantsari-Kuusisto Spiral, Tampere L
Heikki Koponen – Maia Korhonen Blue&White, Helsinki V
Seniori 2 C
Petri Välisuo – Maarit Välisuo Rolling, Vaasa V/L
Esa Pekkarinen – Marika Kankkunen J&V, Kuopio V/L
Mikko Heimonen -Tuija Heimonen J&V, Kuopio V
Harri Huunonen – Leena Jokela Bolero, Turku V
Pasi Jalonen – Leena Jalonen Cavalier, Järvenpää L
Pertti Sivenius – Tytti Martikainen Spiral, Tampere V/L
Antti Pitkämäki – Pia Pantsari-Kuusisto Spiral, Tampere V
Mika Kuivalainen – Kristiina Pigg Tepika, Jyväskylä L
Ari Rahila – Salla Rahila Habanera, Espoo L
Seniori 2 B
Rauli Yrjänä – Anna-Mari Yrjänä Oikearytmi, Pori V
Jarmo Sopanen – Riitta Airisniemi TanssiDans, Kirkkonummi V
Ahti Kotisaari – Mirja Gröhn Star, Helsinki V/L
Marko Lampisuo – Tuuli Penttinen-Lampisuo Step, Tampere V/L
Lasse Nurminen – Jaana Kaikkonen Bolero, Turku V
Tapio Saario – Anne Rouhelo Bolero, Turku L
Keijo Krapivin-Miia Helavaara Blue&White, Helsinki L
Ari Rahila – Salla Rahila Habanera, Espoo V
Seniori 3 E
Timo Nissinen – Leena Nissinen Lappeenr.tu, Lappeenranta V/L
Riku Koskinen – Marie Koskinen Danceline, Tampere V/L
Seniori 3 C
Pekka Pölönen – Marianne Hjelt TanssiDans, Kirkkonummi L
Jukka Vuolle – Marjo Vuolle Pivotkerho, Hämeenlinna V/L
Raine Haapa-alho – Maarit Söderholm Bolero, Turku V/L
Jari Moilanen – Taru Kallinen-Moilanen Vakita, Vantaa V/L
Markku Ojala – Pirkko Ojala Elite, Tampere V
Pekka Kaukonummi – Tarja Lukkarinen Cavalier, Järvenpää V
Pasi Toivonen – Merja Määttänen Spiral, Tampere V/L
Seniori 4 D
Sakari Sipilä – Helga Sipilä Oikearytmi, Pori L
Arto Ekebom – Nina Ekebom Swivel, Salo V
Seniori 4 B-A
Mauri Vähäsöyrinki – Riitta Loikkanen Pivotkerho, Hämeenlinna V/L
Kyösti Laitakari – Päivikki Laitakari Bolero, Turku V/L
Ilmo Weide – Leila Weide MiUrTa, Mikkeli L
Ensio Grönroos – Nea Leskelä Vakita, Vantaa L
Timo Vähätupa – Liisa Pirjola Vakita, Vantaa V
Ravi Mehta – Irma Sorva Nick’s, Lahti V/L
Simo Hautamäki – Tuula Hautamäki Lockstep, Lohja V/L
Pekka Raski – Leena Tarkanmäki Dansseor, Rauma L
Jaakko Haavisto – Pirjo Penttilä Huisku, Lapua V/L